Přihlášení uživatele Registrace uživatele Přihlášení/registrace poskytovatele

Malý kurz tvůrčího psaní

Minulý víkend jsem strávila na Malém kurzu tvůrčího psaní. Kurz vedl mladý, citlivý a nápady oplývající spisovatel René Nekuda. Jak o sobě sám říká, je milovníkem příběhů, který od roku 2011 vyučuje tvůrčí psaní, cestuje po světě a pomáhá jednotlivcům i firmám hledat inspiraci.

Během kurzu jsem měla mnoho příležitostí zkusit popsat různé situace z úhlu pohledu, který nám lektor nabídl. Pracovali jsme převážně v sekvencích, kdy jsme 10 minut psali dle zadání a poté četli své práce a analyzovali v duchu i nahlas práce ostatních. Naše tvorba byla prokládána lektorovým výkladem, který byl sám o sobě také velmi inspirativní. Dva dny, které jsem na kurzu strávila, jsem těžila ze svého nitra a sama sebe překvapovala tím, že každé téma ve mně asociovalo proud myšlenek. Atmosféra na kurzu byla velmi vstřícná, takže lehké obavy, že se ztrapním, byly naprosto liché.

Lidí, kteří píšou tzv. do šuplíku nebo alespoň jednou měli nějaké literární ambice, je prý 70 %. Věřím tedy, že oslovím většinu z vás. Nebojte se uniknout ze všedního dne a prožít víkend jen sami se sebou a psacím náčiním. Nabytá inspirace Vás možná posune dál nejen v umělecké oblasti.

Kurz může být i výborným dárkem.

 

Pokud si chcete nezávazně zkusit několik cvičení, zde máte příležitost. Na stejném místě naleznete i kontakt a další užitečné informace.

http://www.renenekuda.cz/5-cviceni-tvurciho-psani/#more-50651

Mgr. et Mgr. Markéta Adamcová

Doporučit známému

Kontakty
ISŠ Cheb
Obrněné brigády 6
350 11 Cheb
Mobile: +420 739 323 491
E-mail: info@iss-cheb.cz
Odkazy
ESF v ČR Evropská Unie MŠMT OP vzdělávání pro konkurenceschopnost ISŠ Cheb
Investice do rozvoje vzdělávání