Přihlášení uživatele Registrace uživatele Přihlášení/registrace poskytovatele

Ohlédnutí za trendy roku 2018 ve vzdělávání dospělých

Brano Frk, expert na moderní technologie ve vzdělávání, hovořil o trendech ve vzdělávání dospělých. Rok 2018 byl podle něj vzrušujícím obdobím, v němž se toho dělo poměrně hodně. Za hlavní trendy roku 2018 považuje micro-learning, m-learning, gamifikaci a také sociální učení.

Expert na technologie ve vzdělání dále dodává, že technologie jsou již standardem, běžnou součástí vzdělávání i každodenního života a řešit bychom měli spíše to, jak nové a obrovské možnosti využít k tomu, aby bylo vzdělávání pro lidi radostí.

Jan Složil, který se zabývá vývojem online kurzů, ve svých příspěvcích často hovoří o tzv. pyramidě moderního vzdělávání. Podle něj je totiž vzdělávání ve formě kurzů, konferencí nebe mentoringu jen vrcholem pyramidy vzdělávací pyramidy dnešního světa. Kromě relativně vysoké ceny je totiž nedostupné. Proč? Důvod je jednoduchý. Ke kurzu se často dostanete až za několik týdnů nebo měsíců a často na něj musíte někam dojet.

"Vzdělávat se ale potřebujete rychleji, takže můžete využít například krátká vzdělávací videa, články, blogy, infografiky, podcasty. Jsou k dispozici na internetu, okamžitě a většinou zdarma," vysvětluje možnosti.

Více informací k tomuto článku o moderním vzdělávání najdete na stránkách http://tomaslanger.cz/vzdelavejte-moderne-ale-jak/

nebo se přímo na těchto webových stránkách přihlašte k bezplatnému odběru e-časopisu Firemní vzdělávání


Doporučit známému

Kontakty
ISŠ Cheb
Obrněné brigády 6
350 11 Cheb
Mobile: +420 739 323 491
E-mail: info@iss-cheb.cz
Odkazy
ESF v ČR Evropská Unie MŠMT OP vzdělávání pro konkurenceschopnost ISŠ Cheb
Investice do rozvoje vzdělávání