Přihlášení uživatele Registrace uživatele Přihlášení/registrace poskytovatele

Aktuality

 

Zbrusu nový časopis Firemní vzdělávání

Vychází nový e-časopis Firemní vzdělávání. Odběr je zdarma výhradně na e-mail přihlášených odběratelů. Přihlásit k odběru se můžete zde: http://tomaslanger.cz/casopis/
Zobrazit celý článek

Krajská knihovna nabídne virtuální univerzitu třetího věku

Krajská knihovna Karlovy Vary ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze připravila pro seniory nový typ vzdělávání. Studenti virtuální univerzity třetího věku budou moci absolvovat online výuku přímo v knihovně v kvalitních semestrálních kurzech garantovaných vysokou školou.V prvním semestru tříletého vzdělávacího cyklu se studijním tématem stane barokní architektura v Čechách. Kurz bude obsahovat 6 lekcí, první připadne na 11. října. Kurzovné na celý semestr činí 350 korun a jsou do něj zahrnuty i náklady na pořízení podkladů ke studiu. „Kromě osob se statusem důchodce mohou studovat také nezaměstnaní starší 50 let nebo invalidní důchodci bez rozdílu věku,“ uvedl ředitel krajské knihovny Vratislav Emler. Jednotlivé přednášky budou posluchačům promítány online z internetu a následně se probraná látka zopakuje formou společně vypracovávaného testu. Mezi jednotlivými přednáškami může senior studovat individuálně podle svého rozhodnutí buď přes internet, nebo z tištěných materiálů. Každý semestr je uzavřen závěrečným seminářem, na kterém studenti obdrží pamětní list jako doklad o absolvování daného semestru.Celý vzdělávací cyklus „Svět okolo nás“ obsahuje 6 semestrů, které se mohou realizovat nezávisle na čase. Předpokládaná doba studia se může podle situace seniora libovolně prodloužit. „Pokud senior absolvuje 6 semestrů, je pozván na slavnostní promoci do auly ČZU v Praze, kde obdrží „Osvědčení o absolvování Univerzity třetího věku“. Následně může pokračovat v novém výukovém cyklu,“ dodal Vratislav Emler. Všechny další podrobnosti naleznou zájemci na internetových stránkách knihovny nebo v informačním středisku knihovny, kde také probíhá přijímání přihlášek.
Zobrazit celý článek

Pozvánka na kurz Právo pro laiky III.

Biblio Karlovy Vary ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary a Západočeskou univerzitou v Plzni (Fakulta ekonomická) nabízí akreditovaný kurz Právo pro laiky III. Lektor: Mgr. Petr Ptáček (právník, VŠ pedagog). Kdy: od 17. 10. 2016 do 14. 11. 2016 vždy v pondělí od 16.30 - 18.30 h. Kde: Krajská knihovna Karlovy Vary, PC učebna Dvory. Cena: 500,- Kč za celý kurz (celkem 10 hodin).
Zobrazit celý článek

Užitečný pomocník - Internetová jazyková příručka

   |   PhDr. Lucie Rohlíková, PhD. Publikováno v Andragogika v praxi č. 7
Rádi bychom vám představili aplikace, které mohou pomoci při zlepšování jazykové úrovně textů, prezentací, přednášek či on-line kurzů, které připravujete v českém jazyce. Není tak jednoduché nalézt materiály věnované češtině, na které byste se mohli spolehnout. Vždy je potřeba hledat zdroje, které garantují potřebnou odbornou úroveň.
Zobrazit celý článek

Novinky v oblasti profesních kvalifikací a rekvalifikací

29.2.2016    |   Aneta Langová, MARLIN, s. r. o., publikováno v Andragogika v praxi č. 7 (kráceno)
I po ukončení projektu NSK2 - Rozvoj a implementace národní soustavy kvalifikací stále dochází ve velké míře k rozvoji Národní soustavy kvalifikací.
Zobrazit celý článek
Kontakty
ISŠ Cheb
Obrněné brigády 6
350 11 Cheb
Mobile: +420 739 323 491
E-mail: info@iss-cheb.cz
Odkazy
ESF v ČR Evropská Unie MŠMT OP vzdělávání pro konkurenceschopnost ISŠ Cheb
Investice do rozvoje vzdělávání